Нейрофізіологічна лабораторія.
На базі медичного центру "Нейрон" проводяться електроенцефалографія (ЕЕГ), ехоенцефалоскопія (ЕХО-ЕС), реоенцефалографія (РЕГ), нейросонографія (НСГ), доплерографія (УЗДГ) на сучасному обладнанні, здійснювані висококваліфікованими спеціалістами з багаторічним досвідом роботи в нейрофізіології.
ЕЕГ – метод дослідження головного мозку у дітей і дорослих, заснований на принципі запису біоелектричної активності. Цей метод дозволяє визначити дифузні та локальні зміни, ступінь функціональної активності, коркові, підкоркові, діенцефальні, стовбурові та інші зміни, зниження порогу судомної готовності, епілептиформну активність. ЕЕГ також дозволяє диференціювати пароксизмальні стани.
Тривалий ЕЕГ-відеомоніторинг – це запис електроенцефалограми протягом 12 і більше годин під відеоспостереженням. ЕЕГ-відеомоніторинг підходить пацієнтам, які страждають на епілепсію та інші пароксизмальні (приступоподібні) стани.
РЕГ – метод дослідження судин головного мозку у дітей і дорослих. Метод дозволяє визначити пульсове кровонаповнення за басейнами сонних і хребтових артерій. Оцінюються тонус судин великого, середнього та дрібного калібру, артеріол і венул, венозний відтік, еластичність тощо.
ЕХО-ЕС – метод дослідження головного мозку у дітей і дорослих, заснований на ультразвуковій ехолокації. Застосовується у дітей і дорослих, які перенесли черепно-мозкові травми, з цереброваскулярною недостатністю, зі скаргами на головний біль тощо. Метод дозволяє досліджувати структури головного мозку, шлуночки, визначити наявність підвищеного внутрішньочерепного тиску, гідроцефалії тощо.
НСГ – основний скринінговий метод у дітей періоду новонародженості до 1 року, які перенесли хронічну внутрішньоутробну гіпоксію, асфіксію під час пологів, синдром дихальних розладів, інфекційні захворювання матері та дитини; гестаційний вік 36 тижнів, маса при народженні менше 2800 г, оцінка за шкалою Апгар на 5-й хвилині менше 7 балів, клінічні ознаки ураження центральної нервової системи, множинні стигми дизембріогенезу.
УЗДГ – ультразвукова доплерографія, що дозволяє оцінити стан судин (стеноз, оклюзія, аневризма) та кровотік у них. Досліджуються верхні та нижні кінцівки, сонні та хребтові артерії, серце, головний мозок, внутрішні органи.
УЗД-діагностика (дітям і дорослим) – дослідження всіх систем і органів:- кістково-суглобової системи (тазостегнові, колінні, гомілковостопні, плечові, ліктьові та інші суглоби, шийний, поперековий відділ хребта);- органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, селезінка, підшлункова залоза);- сечостатевої системи (нирок, сечового міхура, матки, яєчників, простати, яєчок);- серцево-судинної системи (мозковий кровотік, судини шийного відділу хребта, серце);- головного мозку у новонароджених дітей;- щитоподібної залози, м’яких тканин.