Невролог
Консультація з невропатологом допоможе провести діагностику та лікування станів, які впливають на нервову систему.
Як працює нервова система?
Нервову систему людини можна поділити на дві складові: периферійну та центральну. Центральна нервова система складається з головного та спинного мозку. Нерви, у свою чергу, тісно пов’язані з периферійною нервовою системою, оскільки вони переносять сигнали від головного мозку до органів, наприклад, очей та кінцівок.
Нервова система відіграє важливу роль у здатності людини рухатися. Мозок працює як командний центр, відправляючи сигнали в різні частини організму. Таким чином, тіло людини розуміє, як йому рухатися або реагувати на те, що відбувається навколо, а також передавати отримані з навколишнього середовища сигнали назад у мозок. Нерви виконують функцію проводів між мозком, органами та кінцівками. Наприклад, сечовий міхур відправляє сигнал у мозок, повідомляючи про те, що орган повний.
Спинний мозок можна порівняти з високошвидкісною трасою, яка безперебійно передає сигнали в обидва боки. Тому у разі хвороби або пошкодження спинного мозку розрив або порушення передачі інформації від мозку до органів і назад призводить до порушення здатності людини вільно рухатися та інших серйозних проблем.
На те, як працює нервова система, впливає безліч факторів, зокрема генетика, гормони та вроджені дефекти. Також на роботу нервової системи прямо або опосередковано можуть впливати деякі хвороби.
Консультація з неврологом допомагає знайти проблему, розробити спосіб її вирішення або принаймні контролювати процес лікування. Це особливо актуально, якщо лікування в конкретному випадку не існує або хвороба активно прогресує.
Як зрозуміти, що вам потрібна консультація невролога?
Найчастіше до невролога звертаються за рекомендацією сімейного лікаря, фізіотерапевта або лікаря швидкої допомоги. Можливо, пацієнт уже проходив курс лікування у невролога, і тепер змушений знову звертатися до спеціаліста, оскільки симптоми не зникли або стан здоров’я погіршився. Серед симптомів, які найчастіше зустрічаються, є повторювані або часті головні болі, головні болі з нудотою, пароксизмальні стани, погіршення зору, порушення координації рухів і проблеми з мовленням. Ці симптоми не обов’язково означають проблеми неврологічного характеру, але консультація зі спеціалістом може допомогти виявити причину захворювання або принаймні виключити деякі припущення.
До невролога звертаються також і без явних симптомів або головного болю. У разі серйозної травми голови необхідно обов’язково проконсультуватися з неврологом — негативний вплив на головний мозок після травми не завжди проявляється відразу та явно. Людям із ознаками гіпертонії та після інсульту також необхідно проконсультуватися з неврологом. Часто ці захворювання виникають через ослаблення кровоносних судин у мозку.
Обстеження у невролога зазвичай займає близько 30 хвилин. Результати обстеження в більшості випадків готові відразу після консультації.
Як проходить обстеження у невролога?
1. Лікуючий лікар направляє пацієнта до медичного центру “Нейрон”.
2. Пацієнт звертається до медцентру “Нейрон” телефоном або через онлайн-форму на сайті для запису на консультацію з неврологом. Адміністратор медцентру підбере найкращий час, враховуючи побажання пацієнта та графік лікаря-невролога.
3. На прийомі невролог спочатку ознайомиться з усіма медичними записами пацієнта.
4. У деяких випадках невролог може поставити пацієнту додаткові питання щодо:
• Спадкових захворювань;
• Наявності симптомів та їх інтенсивності;
• Обставин, за яких симптоми виникають;
• Методів лікування та ліків, які пацієнт використовував;
• Актуальних скарг пацієнта;
• Інших захворювань пацієнта.
5. Зазвичай після отримання цієї інформації та на основі медичних записів невролог розуміє причину виникнення симптомів, але може запропонувати провести додаткове діагностичне дослідження для підтвердження гіпотези. Іноді такі дослідження потрібні, якщо наданих пацієнтом даних недостатньо.
6. Деякі види діагностики можна провести того ж дня. Інші потрібно замовляти окремо, оскільки область діагностичного дослідження може бути в іншій сфері, наприклад, у радіології.
7. Під час медикаментозного курсу лікування може знадобитися регулярне спостереження у невролога для контролю за прогресом лікування.
Можливи ризики
Консультація у невролога є безпечним обстеженням. Єдиним ризиком може бути курс лікування, який не приносить бажаних результатів в індивідуальному випадку пацієнта. У такому разі невролог призначить альтернативний курс лікування, який буде більш підходящим для цього пацієнта з урахуванням його індивідуальних особливостей.